Mega Hulajnoga [RECENZJA]

Obiecałem Wam, kiedyś opisać hulajnogi, hulajnogo-rowery, hybrydy hulajnóg
i rowerów  na których miałem przyjemność hulać przez najróżniejsze zakamarki świata. Jak to u prawdziwego mężczyzny bywa, wszystko musiało dojrzeć. Nie miejcie do mnie proszę pretensji, ponieważ dzisiaj wreszcie zaczynam tan ważny cykl. Od siebie będę wymagać regularności, czytelnikom chciałbym przekazać rzetelne, praktyczne i wesołe info 🙂

IMG_0080

Mega Hulajnoga, którą Bartek i Tomek przygotowali na Mistrzostwa Świata w Holandii (źródło: http://mega-hulajnoga.pl)

Z MegąHulajnogą związałem się dosyć przypadkowo. O istnieniu manufaktury
w Piasecznie, dowiedziałem się od kolegi po hulajnodze. Grzegorz kupił takie cudeńko
i pochwalił się w mediach społecznościowych. Byłem w trakcie intensywnych przygotowań do maratonu hulajnogowego w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja) oraz Mistrzostw Świata w Losser (Holandia). Postanowiłem wejść we współpracę
z chłopakami – Bartkiem i Tomaszem (twórcami Mega Hulajnogi). Zdecydowali się przygotować dla mnie (wypożyczyć) model „customowy” w którym miałem wystartować na zawodach. Oczywiście wcześniej musiałem zapoznać się ze sprzętem. Mimo tego, że kilka miesięcy wcześniej zakupiłem prawdziwą hulajnogę – wyścigówkę, specjalnie na zawody, przesiadłem się na MegaHulajnogę. Ważne było dla mnie, aby jako jedyny polski zawodnik na liście startowej, wystartować na polskim sprzęcie. Opłaciło się! Ponieważ chłopaki na miarę swoich możliwości przygotowali rewelacyjny sprzęt. Dziękuje.

DSC_8244Przyglądam się uważnie zawodniczkom, podczas maratonu hulajnogowego w Bańskiej Bystrzycy (fot. P. Czyszpak – podrozepanaszpaka.pl)

Sama jazda tą hulajnogą jest przyjemna, ponieważ posiada dwa jednakowe koła o wymiarach 26″. W mojej wersji chłopaki zadbali o koła z najwyżej półki, wzbogacone maszynowymi łożyskami, firmy Novatec. Dzięki czemu jazda była jeszcze przyjemniejsza. Hulajnoga posiada wysoki podest dzięki czemu nie musiałem się martwić o nierówności na drogach czy leśnych ścieżkach. Jednakże warto wiedzieć, że wyższy podest wymaga wiele silniejszej pracy uda oraz bardziej męczącego prowadzenia nogi. Po długo godzinnej jeździe na MegaHulajnodze bywałem bardzo zmęczony, jednorazowo też nadciągnąłem ścięgno Achillesa. Na szczególną uwagę zasługuje konstrukcyjnie genialny podest, który jest bardzo stabilny i zabezpieczony na czynniki zewnętrzne, według mnie majstersztyk.

IMG_0093

Kierownica jest zbyt niska lub ja za wysoki (źródło: http://mega-hulajnoga.pl)

Klasyczna wersja hulajnogi ma stosunkowo nisko zamontowaną kierownicę. Dlatego osoby w moim wzroście (194 cm) powinny podnieść kierownicę za pomocą np. adaptera czy przedłużki. Ja ponadto dołożyłem jeszcze regulowany mostek. Według mnie niedogodnością tej hulajnogi jest zamontowana pod podestem okrągła, gięta rura. Dzięki jej zgięciu w układzie kierownicy można zahaczyć o wystające podłoże, co spowoduje upadek. Mnie się to nie zdarzyło.
Hulajnoga dostępna jest w różnych kolorach z estetycznie dobranymi kołami co sprawia, że wizualnie robi wrażenie.
Wykonana jest z aluminium, dzięki czemu waga ramy oscyluje w graniach 8-9 kg.

DSC02593

Prezentacja zawodników podczas Mistrzostw Świata w Holandii – ja i Mega Hulajnoga, fantastyczny duet. Pokonaliśmy wszystkich Rosjan i Litwinów 🙂

Jako ciekawostkę dodam, że w stosunku do tej hulajnogi trudno pozostać obojętnym. Czasem podczas dalszych przejażdżek miałem wrażenie, że to najlepsza hulajnoga świata, czasem zdawało mi się, że jazda na niej jest niesamowicie wymagająca.

Podsumowując: MegaHulajnoga to nieliczna polska produkcja. Została stworzona przez pasjonatów hulajnogi w barwnej manufakturze. Jest bardzo wymagająca przy dłuższych jazdach ze względu na wysoki podest. Jednak dzięki temu staje się solidną hulajnogą. Podczas jazdy na niej nie trzeba martwić się o obtarcia podestu. Polecam do jazdy rekreacyjnej do 70 kilometrów dziennie.

DSC02565

Mega Hulajnoga prezentuje się świetnie w każdym otoczeniu (Amsterdam, lipiec 2018)

Statystyki:
Upadki: 1.
Przejechane łącznie kilometry: około 2000 km.
Maksymalny dzienny dystans: 180 km.
Maksymalna prędkość: 52 km/h.
Najwyższa średnia prędkość: 24 km/h na dystansie ponad 20 kilometrów!
Ilość pozdrowień i uśmiechów od spotkanych pod drodze ludzi: bardzo duża, aczkolwiek mniejsza niż na „Hulamie”
Remonty, konserwację: eksploatacyjne – wymiana dętek, zakup adaptera podnoszącego kierownicę.
Poziom radości z jazdy: 3,5/5; zmienny 2/5- nawet do 4/5

Strona producenta:
http://mega-hulajnoga.pl/

Oraz facebook:
https://www.facebook.com/megahulajnoga

Orientacyjna cena (listopad, 2018): w zależności od konfiguracji:

  • MegaHulajnoga Racer: 1599 zł
  • MegaHulajnoga Deluxe: 1899 zł
  • MegaHulajnoga Custom: w zależności od preferencji, koszt mojej oceniam na przybliżone 2000 zł.

IMG_0077

Mega Hulajnoga w całej okazałości (źródło: http://mega-hulajnoga.pl)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s