O mnie

To cały ja, Dominik! Mam ponad trzydzieści pięć lat i ksywkę Giętki (nie wiem dlaczego? ;-) ).
Mieszkam w małej miejscowości położonej w sercu Puszczy Noteckiej, gdzie sprowadziła mnie praca w nadleśnictwie.
Jestem entuzjastą jazdy hulajnogą i koleją, leśnikiem, edukatorem przyrodniczym, pisarzem prozy dziecięcej, kiedy dorosnę, chciałbym, zostać – podróżnikiem.
Na co dzień raczej nie wyróżniam się z tłumu, no może poza tym, że wyrosłem jak słonecznik w pobliżu wychodka ;)

Załącznik 5

fot. spotkany po drodze uczynny człowiek (styczeń, 2017 r.)

59fot. selfie z rączki (luty, 2017 r.)

Podróżuje hulajnogą, bo jest ona dla mnie powrotem do przeszłości. W sumie nie muszę do niej wracać, chciałbym tkwić w dziecięcym świecie jak najdłużej.

Do tej pory odwiedziłem kilka krajów (nie liczę ich, naprawdę). Moim celem wbrew poniższej mapie nie jest kolorowanie kolejnych państw na zielono. Ważniejsze jest poznać kulturę, tradycję, zwyczaje czy porozmawiać z ludźmi. Najpiękniejszym czasem jaki w życiu spędziłem było kilka dni na Smoczej Wyspie oraz samotne noce pośród piasków rozległej pustyni Rub Al`Khali albo biwak w libańskiej Dolinie Bekaa w towarzystwie Hezbollahu, albo hulanie przez Dolinę Omo w Etiopii. Ależ gdzie tam najlepszy czas to ten spędzony z bliskimi, najlepszy czas dopiero nadejdzie. Kolejne cele wyznaczają horyzonty moich podróżniczych marzeń – chciałbym w przyszłości dopłynąć czółnem do Timbuktu! Być może wsiąść na hulajnogę i zatrzymać się u kresu drogi… Tylko której drogi?

amCharts

źródło: https://www.amcharts.com

Mam nadzieję, że już się polubiliśmy 🙂

6 uwag do wpisu “O mnie

  1. Cześć, poznaliśmy się w pociągu Poznań—->Warszawa, miałam przez tę stronę do Ciebie napisać, ale nie widzę innej opcji niż w komentarzu, dlatego proszę o kontakt 🙂 Agata

    • Cześć Agata 😉 miło, że napisałaś – wysłałem wiadomość na adres skrzynki pocztowej, który podałaś podczas komentarza, do usłyszenia 😉

  2. Czy mogę uzyskać więcej informacji o Arabii Saudyjskiej? Wybieram się tam do pracy na rok i na co mam zwrócić uwagę? Mam przesiadkę w Dubaju, czy tam mogę kupić już kartę SIM i będzie działać w Saudi? Czy kupić tutaj bo znalazłam też taką ofertę?
    Pozdrawiam 😉

    • Cześć Kinga – jasne że tak 😊 na tyle ile będę mógł pomogę, chociaż byłem tam przez miesiąc jako turysta… Ale coś tam wiem, ewentualnie skontaktuje Cię z kimś kto tam pracował. Proszę napisz do mnie maila na adres: dominikw131@gmail.com, lub na massenger – Dominik Wieczorkiewicz (profilowe zdjęcie z Sokotry w Jemenie). Niech to będzie pierwszy krok do kontaktu. Co do karty SIM, UAE i Saudi to inne państwo 😊. Także bezpieczniej kupić w Saudi skoro w Dubaju masz tylko przesiadkę. Być może karty w ramach Zatoki – GGC Conutry działaj w romaningu równie dobrze jak w krajach UE, ale tego nie wiem. W 2017 w Arabii funkcjonowało dual SIM – jedna karta do internetu, druga do rozmów. Nie było to drogie – ceny za transfer danych tańsze niż w Polsce… Oczywiście przy zakupie potrzebny paszport, wiza, ewentualnie ID card. Do usłyszenia 😊 Pozdrawiam z Kuwejtu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s